Maddi desteğe ihtiyacı olanların, geliri ve sigortası olmayanların devletten nasıl destek aldıkları ve her aileye nasıl yardım ve destek verdikleri merak konusu oldu. İhtiyaç sahibi tüm kişi ve aileler gıda, yakacak, eğitim, giyecek ve sağlık hizmetleri ve iş imkanları gibi devlet desteklerinden yararlanmaktadır. Acil geliri olmayanlar için devlet desteği nasıl alınır, başvuru şartları nelerdir? Soruları pek çok kişi tarafından merak içerisinde araştırılmaya başlanmış durumda.

 

Maddi desteğe ihtiyacı olan ve herhangi bir geliri olmayan vatandaşlar, devlet kurumlarının yardımı ile geçimlerini sağlayabilirler. Devlet yaşlıları, hastaları, kadınları, işsizleri ve geliri olmayanları destekler. Yoksul ve muhtaç vatandaşlara sunulan birçok yardım vardır. Bu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Bunun için hiç geliri olmayanlar nasıl yardım alabilir? Geliri olmayanlar için devlet yardımı nasıl alınır? İşte detaylar…

 Bütün Yardımları okumak zorunda kalmamanız açısından size uygun başlığın altına tıklayarak oradan kendiniz için olan yardım şartlarını ve detaylarını görebilirsiniz !

 

GELİRİ OLMAYANLAR DEVLETTEN NASIL DESTEK ALABİLİR?

Geliri olmayanların devlet desteği alabilmesi için çeşitli kurumlara başvuru yapılıyor. Bununla ilgili detaylar:

Geliri Olmayanlar İçin Yardım Detayları

 

SGK’SI OLMAYANA DEVLET YARDIMI 2023 YILI E-DEVLET BAŞVURUSU

 

İşsizlikle mücadele çerçevesinde yatırım ve istihdamı artırıcı tedbirler 6 ay içinde hayata geçiriliyor. Türkiye İş Kurumu, iyilikseverleri yönlendirmek ve işe almak için yeni önlemler alıyor. Bu kapsamda iş görüşmesine gidenlerin tüm masraflarını İŞKUR karşılamaktadır. Ayrıca işsiz vatandaşlar işsizlik maaşı ile birlikte 6-10 dönem işsizlik maaşı alıyor.

 

SİGORTASI OLMAYANA PARA YARDIMI BAŞVURUSU

Haklı nedenlerle işten çıkarılanlar, işsiz kaldıkları süre boyunca İŞKUR'dan işsizlik ödeneği alabilirler. İŞKUR, sigorta primlerine dayalı olarak ödenen işsizliğe ek olarak, iş arama eğitim ve öğretim veya çalışma görevlerine dayalı olarak da iş olanakları sunmaktadır. İşkur ayrıca iş kuran engelli ve eski hükümlüler ile işsiz ve geliri olmayanlara da 65.000 lira sübvansiyon sağlıyor.

 

SİGORTASI OLMAYANA 1000 TL DESTEK ÖDEMESİ

Sigortasız ve dul kadınlar iki ayda bir 1000 TL devlet desteği alıyor. Kadınlar ayda 500 TL olmak üzere toplam 1000 TL alıyor.

 

GELİRİ OLMAYANA DESTEK E-DEVLET BAŞVURUSU

Dar gelirli vatandaşlar aile destek programı kapsamında destek başvurusunda bulunarak bir yıl süreyle 450 lira, 500 lira - 600 lira destek alabilirler. Sübvansiyon kapsamında hanede yaşayan kişi başına düşen gelirin 1833 TL'den yüksek olmaması gerekmektedir. Destek talebi e-devlet aracılığıyla yapılır.

 

SOSYAL GÜVENCESİ OLMAYAN KADINLARA MAAŞ

 

Sosyal Güvencesi Olmayan Kadınlara Yardım Detayları

 

YOKSUL AİLELERE DEVLET DESTEĞİ 2023

 

Yoksul Ailelere Yapılan Yardım Detayları

 

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRÜ FAKİR VE MUHTAÇLARA NE TÜR YARDIMLARDA BULUNUR?

Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne göre yoksul, malul ve yetim çocuklara, birbirlerinden ayrılmaları halinde aylık 2088,61 TL ödeniyor. Devlet desteğinin yanı sıra çok sayıda yoksul, muhtaç ve yaşlıya da destek verilmektedir.

 

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün yoksul ve ihtiyaç sahiplerine yaptığı yardımlar aşağıdaki şartları taşıyanlara yapılır:

 

• Vakıflar Genel Müdürlüğü, toplanan yardımları talep eden ve gerçekten yardıma ihtiyacı olan yoksul ve muhtaç ailelere dağıtır.

 

 

• Bu kuruma başvuran ailelerin gerçekten yardıma ihtiyacı olup olmadığını anlamak için başvuranın verileri incelenir ve bu kişi doğrulanır.

 

• Müfettişler tarafından gözlenen ve kontrol edilen kişilerin gerçekten yardıma ihtiyacı olduğu tespit edilirse yardım talebi olumlu sonuçlanacaktır.

 

• Başvuruları olumlu değerlendirilen ailelere düzenli olarak maddi destek sağlanmaktadır.

 

TÜRKİYE’DE 2022 YILINDA VERİLMEYE DEVAM EDEN YARDIMLAR NELERDİR?

2022'de Türkiye'de devam edecek yardımlar şunlardır:

 

• Aile yardım ödeneği

 

• Doğum yardımı ödeneği

 

• Ölüm yardımı ödeneği

 

• Cenaze ödeneği

 

• Primden muaf tutulan çocuk ve aile zamları

 

• Engelli yakını aylığı

 

Türkiye'de bakıma muhtaç yoksul, engelli ve yaşlılara yardım çalışmaları devam ediyor. Destek almak isteyenler, destek alma koşullarını sağlaması halinde başvuruda bulunabilir.

 

2023'TE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE HANGİ DEVLET DESTEĞİ VERİLECEK?

 

2023'TE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE HANGİ DEVLET DESTEĞİ VERİLECEK ? Detayları:

 

 

KAYMAKAMLIK YARDIM PARASI NE KADAR?

Kaymakamlığın verdiği yardımlar 500 ile 700 TL arasında değişiyor.

 

GELİRİ OLMAYANA DEVLET YARDIMI NASIL ALINIR?

e-devlet sosyal yardım başvuru hizmeti sekmesinden başvuruda bulunabilirsiniz.

 

NAKDİ YARDIM KAÇ AYDA BİR VERİLİR?

Mali destek çerçevesinde yoksul emeklilere düzenli olarak aylık mali destek verilmektedir.