Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrası 15 milyar liralık ilave bütçeye sahip olan Aile Destek Programı'nın ilk ödemesinin temmuz ayında yapılacağını duyurması sonrası Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık konu hakkında açıklama yaptı.

 

12 ay süreyle ödenecek maddi yardımdan, daha önce hiç sosyal yardım almamış vatandaşların da faydalanabileceğini söyleyen Bakan Yanık, "Gelir durumuna göre yıllık 5 bin 400 ile 7 bin 200 lira arasında yardım yapacağız" dedi.

 

"İLK ÖDEMESİNİ TEMMUZDA YAPIYORUZ"

Kabine Toplantısı sonrası ulusa seslenen Erdoğan, "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız düzenli ve süreli yardım programlarından faydalanan tüm aileleri ziyaret ederek insanlarımızı dinleyecek, ihtiyaç tespiti yapacaktır.

 

15 milyar liralık ilave bütçeye sahip, 12 ay süreyle devam edecek olan aile destek programının ilk ödemesini Temmuz ayında yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

 

BAKAN YANIK: BAŞVURULAR BAŞLADI 

 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Aile Destek Programı'nın detaylarını sosyal medya hesabından paylaştı. Bakan Yanık ,12 ay süreyle ödenecek maddi yardımdan, daha önce hiç sosyal yardım almamış vatandaşların da faydalanabileceğini bildirdi.

Bakan Yanık, paylaşımında, "12 ay süreyle ödenecek olan, gelir durumuna göre yıllık 5 bin 400-7 bin 200 lira maddi yardımdan, daha önce hiç sosyal yardım almamış vatandaşlarımız da faydalanabilecek.  Aile Destek Programı'na başvurular başladı." ifadelerini kullandı. 

 

"ÖDEMELER BAYRAMDAN ÖNCE HESAPLARDA"

 

Yaklaşık 4 milyon haneye bir yılda 15 milyar liralık maddi destek sağlanacağını bildiren Yanık, şunları kaydetti: "Ödemeler 12 ay boyunca süreli ve aylık olarak yapılacak. 

     Bugünden itibaren e-Devlet üzerinden veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımıza giderek başvurabilirsiniz. Hiçbir sosyal yardımdan faydalanamayan vatandaşlarımız da başvuru yapabilecek.