E-Devlet'ten hemen yapılıyor. Kurban Bayramı harçlığı için başvurular bugün başladı- Sosyal yardım ödemesi alan milyonlarca vatandaşın da yararlanabileceği bayram ikramiyelerine dair diğer Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık konuya dair bir açıklama yaptı. Bakan Derya Yanık, SYDV (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları) için 229 milyon TL ek kaynak ayırıldığını ifade etti. Bu ayrılan kaynağın ise 81 il ve ilçedeki yardımlar için kullanılacağını belirtti. Peki, Kurban Bayramıharçlığı ne kadar? Sosyal yardım desteği Kurban Bayramı’nda ne kadar yatacak? Kurban Bayramı harçlığı sorgulama nasıl yapılır? İşte Kurban Bayramı harçlığı başvurusuna dair detaylar...

 

E-Devlet üzerinden Kurban Bayramı harçlığı! Bakanlık 1.250 TL ödeme yapacak!

 

Kurban Bayramı Harçlığı Ödemeleri

 

Aile Bakanlığı tarafından sağlanan sosyal yardım ödemelerine dair tüm sorgulamalar e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Bayram yardımlarına dair sorgulamalar da e-Devlet'e giriş yaptıktan sonra "Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama" ekranı aracılığıyla öğrenilebilmektedir.

Bayram harçlığı kimlere verilecek? 500 TL bayram harçlığı başvurusu e-Devlet Açık Kapı’dan yapılıyor mu? Bakanlıktan önemli açıklama!

Kurban Bayramı harçlığı kimlere verilecek? Kimler yararlanabilecek?

 

Devlet, sosyal yardımlarını hız kesmeden sürdürürken, acil nakit ihtiyacı olanlar ve maddi açıdan dezavantajlı konumda bulunan kişilere Kurban Bayramı öncesi yardım musluğunu bir kez daha açtı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın açıkladığı destek paketi ile milyonlarca kişiye 1.250 TL ödeme yapılacak.

 

Başvurular e-Devlet Kapısı veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla gerçekleştirilebilecek. Başvuru yapmak için bazı şartlar sağlanmalı. Bu şartlar şöyle:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunmalı,
  • Mavi Kart sahibi olunmalı,
  • yerleşim yeri yurt dışında olmamalı,
  • 18 yaşından küçük olunmamalı ve hanesinde memur, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi veya kişiler bulunmamalı.
  • Başvuru yapabilecek kişilerin bu şartlar çerçevesinde belirlendiği açıklandı.

Devlet tarafından her zaman olduğu gibi ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam ediyor ve büyük bir manevi değere sahip olan Kurban Bayramı öncesi maddi desteğini artırarak ihtiyaç sahiplerine yardımcı oluyor.

Kurban Bayramı Harçlığı Nasıl Alınır?

 

Kurban Bayramı desteği kapsamında ödenecek 1.000 TL sosyal yardımın e-Devlet adresinden sorgulaması yapılabilmektedir. "Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama" yazısını arama kısmından arattıktan sonra ilgili ödeme kontrol edilebilmektedir.

 

Bunun için e-devlet linki kullanılabilmektedir:

 

https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-acik-kapi-basvurusu-ve-takibi